SHARE WEEK 2016 – czyli moje ulubione miejsca w polskiej blogosferze

bench-accounting-49909

Rozpoczęła się kolejna, piąta edycja SHARE WEEK – autorskiego pomysłu Andrzeja Tucholskiego, polegającego na polecaniu autorów przez autorów – blogerów oraz twórców na YouTube. W tym roku również pokusiłam się o wybranie trzech miejsc w polskiej blogosferze, które mają dla mnie szczególną wartość. Kolejne trzy w bonusie stają się powoli moją małą tradycją.

O moich zeszłorocznych typach przeczytasz tutaj: SHARE WEEK 2015 – polecamy najlepsze blogi.

1. SIECZKARNIA

sieczkarnia

Sieczkarnia to od dłuższego czasu mój zdecydowany faworyt. Autorka pisze o życiu, psychologii, problemach natury psychicznej – bez lukru, dosadnie, prawdziwie. Nie znajdziesz chyba drugiego, tak autentycznego bloga w sieci. Dla Sieczkarni nie ma tematów tabu. A wszystko podane z dystansem i dużą dawką poczucia humoru.

 2. MORTYCJA

MORTYCJA

Mortycja jest moją wegańską przewodniczką – w prosty, bardzo poradnikowy i praktyczny sposób wprowadza laików w wegański styl życia. Jeśli tak, jak ja myślisz o przejściu na weganizm i chcesz posiąść niezbędną wiedzę oraz zdobyć multum wskazówek (gdzie kupić, co ugotować, itp.) powinieneś zagościć u Mortycji na dobre. Do tego autorka jest niezłym badassem – jej tatuaże, kolorowe włosy i miłość do jednorożców skutecznie trafiają do mojej geekowej duszy.

 3. JASKÓŁCZARNIA

jaskolczarnia

Paulina kreuje chyba najbardziej kobiece miejsce w sieci. I nie – nie tworzy makijażowych tutoriali, ani ciuchowych zestawień miesiąca. Jaskółczarnia to miejsce dodające dziewczynom siły i odwagi. Motywuje, uświadamia, inspiruje. Pokazuje te prawdziwe idee stojącą za pojęciem feminizmu.

BONUS!

Wybór tych trzech miejsc był naprawdę trudny, ponieważ na co dzień goszczę u wielu innych świetnych autorów godnych polecenia. Do adresów z zeszłego roku oraz wymienionych powyżej doszły jeszcze m.in.:

Create Your Health – blog Natalii o pasji do zdrowego trybu życia. Autorka postrzega zdrowie w holistyczny sposób, łącząc tematy higieny ciała i umysłu. W tym miejscu przeczytacie m.in. o psychodietetyce, zdrowym odżywianiu, uważności i życiu w rytmie slow life, samoświadomości i wielu innych zagadnieniach związanych ze zdrowiem i psychologią.

Rudej Blog – blog Rudej łączy wiele moich małych miłości i zainteresowań. Paula również porusza tematy związane ze zdrowiem psychicznym. Do tego zawodowo związana jest z branżą fryzjerską (wiecie, jak uwielbiam eksperymentować na swojej głowie) oraz rozpracowuje pisarski warsztat od tej profesjonalnej strony. Dla mnie – miks idealny.

Codziennie Fit – Martę znają chyba wszyscy. Śledzę wszystkie jej internetowe aktywności (dwa blogi i kanał na YT), ale w tym miejscu bywam ostatnio najczęściej. Marta jest bardzo miłą i równie profesjonalną alternatywą dla Chodakowskiej, czy Mel B, które towarzyszą mi od dawna. Oprócz świeżych zestawów ćwiczeń oraz przepisów na każdą kieszeń, znajdziesz tu sporą dawkę wiedzy i motywacji.

Znaleźliście wśród powyższych propozycji coś dla siebie? A może znaliście je wszystkie? Które miejsca w sieci wy uważacie za wartościowe i godne polecenia? 

(Visited 96 times, 1 visits today)

PRZECZYTAJ TAKŻE