PSYCHOCELOWNIK – PLANY I CELE NA GRUDZIEŃ

markus-spiske-163802

Po doładowanym na maxa listopadzie, w grudniu stawiam na minimalistyczne podejście do planowania i relaks w domowej atmosferze. Bez pośpiechu, świątecznej gorączki i brania zbyt wielu spraw na swoje barki.

Dlatego, w tym czasie mam zamiar skupić się tylko na trzech rzeczach, związanych już bezpośrednio z wejściem w nowy rok.
A wiecie, jak to jest. Nowy rok, nowa ja. ;)

W najbliższych tygodniach planuję:

1. PODSUMOWAĆ MINIONY ROK

Do końca miesiąca postaram się jeszcze skreślić jak najwięcej pozycji ze swojej listy celów na 2016 rok. Po tym przyjdzie czas na roczny bilans. Planuję stworzyć osobny wpis z podsumowaniem tych dwunastu miesięcy – mam wrażenie, że bez wylistowania wszystkich rzeczy, które się wydarzyły, nie będzie można w pełni ich docenić. A działo się naprawdę dużo.

 2. SPORZĄDZIĆ LISTĘ CELÓW NA 2017

Wierzę, że taka lista pomaga nadać sobie kierunek. Wiem, że już od stycznia czeka mnie wiele zmian, które potrzebuję uporządkować. W tym roku umieszczę ją również tutaj – nie od dziś wiadomo, że publiczne deklaracje mają większą moc sprawczą od tych składanych po cichu do szuflady. Trzeba wiedzieć, czego się chce, aby wycisnąć z tego nadchodzącego roku jak najwięcej, dlatego – notatnik w dłoń i do dzieła!

 3. STWORZYĆ PODSTAWOWE ‘RUTYNY’

Kojarzycie może ten typ filmów na YouTube? Morning routine, evening rouitne, pampering routine… Bardzo lubię je oglądać. Pokazują, że ludzie doceniają uporządkowane, automatyczne zachowania, które pozwalają zaoszczędzić energię i czas. Tworzysz nawyk: codziennej pielęgnacji, treningu, planowania posiłków, itp. i po prostu działasz, nie zastanawiając się nad daną rzeczą zbyt długo. Krok po kroku projektujesz swój idealny dzień, tydzień, miesiąc, wyciągając z nich to, na czym najbardziej ci zależy. I takie właśnie codzienne rutyny chciałabym zaprojektować w tym miesiącu.

Jeśli znacie jakieś narzędzia online (gotowe arkusze, planery, itp.), które mogłyby mi w tym pomóc, proszę podrzućcie mi: tutaj, mailowo, na facebooku – nie ma znaczenia. Będę wam bardzo wdzięczna!

Oprócz tych trzech rzeczy, chcę po prostu odpocząć. Skupić się na najbliższych oraz poświęcić czas na przemyślenia, refleksje. Świąteczno-puchata aura sprawia, że to chyba najbardziej sprzyjający czas w roku, aby się zatrzymać i dokonać pewnej samoaktualizacji.

Jakie są wasze plany na ten miesiąc?

(Visited 74 times, 1 visits today)

PRZECZYTAJ TAKŻE