KIM SĄ KRYZYSOWI?

Masz poczucie, że doświadczasz kryzysu?

Szukasz sposobów na kreowanie szczęśliwego, świadomego życia? 

Nie wiesz, w którą stronę chciałbyś podążać?

Jeśli tak, kryzysowi.pl to blog dla Ciebie. W tym miejscu znajdziesz kawał rzetelnej wiedzy psychologicznej, podanej w przystępny, nieakademicki sposób oraz sporą dawkę motywacji do działania.

Przeczytasz m.in. o:

  • zdrowiu psychicznym
  • budowaniu satysfakcjonujących relacji
  • psychologii rodziny i wychowania
  • najpopularniejszych mitach dotyczących psychologii
  • aktualnych zjawiskach społecznych z perspektywy psychologicznej
  • rozwoju osobistym i zawodowym, w tym motywacji, kreatywności, organizacji
  • psychologii w szeroko pojętej kulturze – literaturze, sztuce, filmie
  • geekowych ciekawostkach ze świata psychologii i nie tylko

SKĄD POMYSŁ NA KRYZYSOWYCH?

Kończąc studia magisterskie, targało mną wiele wątpliwości. Nie wiedziałam, co tak naprawdę chcę robić w życiu, którą ścieżkę specjalizacji powinnam obrać. Czy rozwijać się dalej jako psycholog, mimo bardzo ciężkich warunków na rynku pracy, czy może pójść w bardziej opłacalnym kierunku? Kariera psychologa to nieustanna nauka, mnóstwo godzin nieodpłatnej pracy i kolejne drogie kursy, a trzeba przecież powoli starać się o swój własny kąt, mieć za co opłacić rachunki i przy okazji nie przymierać głodem. W mojej głowie zaczęły pojawiać się coraz częściej pytania: kim jestem? czego chcę od życia? co da mi poczucie spełnienia? czy będę w stanie wiązać finansowo koniec z końcem?

Nie potrafiłam wówczas na nie odpowiedzieć. Zauważyłam, że wiele moich rówieśników cierpi z tego samego powodu – nie może odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości. Nie radzi sobie z przejściem z w miarę bezpiecznego, akademickiego życia do tego “dorosłego”, w którym trzeba podjąć wiele decyzji wagi ciężkiej. Nie wiedziałam wtedy jeszcze, że zjawisko to nosi nazwę Kryzysu Ćwierci Wieku i jest o wiele bardziej złożone. W końcu, stał się on przedmiotem moich badań i tematem pracy magisterskiej, a nasze pokolenie nazwałam, po swojemu,  Kryzysowymi.

Niewiele psychologów zajęło się przede mną tym tematem. Pomiędzy kryzysem okresu dojrzewania a kryzysem wieku średniego dostrzegłam ogromną lukę, którą niewielu starało wypełnić. Może dlatego, że wszyscy wokół jak mantrę powtarzają, że wiek 20+ to najlepsze lata życia każdego z nas? Według mnie – na pewno wymagające i stawiające przed nami wiele wyzwań.

MÓJ CEL

Tworząc to miejsce, dzieląc się swoją psychologiczną wiedzą, chcę pomagać zagubionym, młodym osobom znaleźć swoje JA. Swoją drogę, pasję, szczęście. 

Chcę odczarować panujący obecnie wizerunek psychologa i każdego innego specjalisty z zakresu zdrowia psychicznego. Nie ma nic złego w korzystaniu z podobnych usług. Nasze zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak fizyczne i nie powinno być związane ze wstydem.

A jeśli już mowa o wstydzie – w tym miejscu mówię stanowcze NIE stygmatyzacji osób cierpiących na choroby psychiczne. Gorąco zachęcam Cię do przyłączenia się do tej walki.

-> KONSULTACJE

-> WSPÓŁPRACA

(Visited 1 327 times, 55 visits today)