Jak maksymalnie wykorzystać ostatnie miesiące 2018 roku? Moje CELE NA OSTATNI KWARTAŁ + kilka WAŻNYCH OGŁOSZEŃ <3

Jak wycisnąć z tych ostatnich miesięcy 2018 roku jak najwięcej?

Zanim się obejrzysz – znów zaczniesz szukać inspiracji do sporządzenia swojej listy noworocznych postanowień. Jak co roku, zorientujesz się, że o kilku punktach zapomniałeś, zabrakło ci czasu lub konsekwencji. Końcówka roku to idealny czas na zapobiegnięcie powyższej sytuacji. :) Jak się do tego zabrać?

STWÓRZ PLAN DZIAŁANIA

Aby maksymalnie wykorzystać te ostatnie miesiąca trzeba najpierw określić, w jakim miejscu się znajdujemy. W tym celu warto odpowiedzieć sobie na pytania:

Jaki jest rozstrzał pomiędzy tym, gdzie jesteśmy, a tym, co zakładaliśmy sobie na początku roku (lub w innym dowolnym czasie)?

Ile planów zostało zrealizowanych, a ile jeszcze czeka w kolejce?

Ile brakuje nam do osiągnięcia określonych celów?

Ile z nich realnie możemy jeszcze zrealizować w tym roku?

Jaki dotychczas był dla mnie ten rok?

Jak wygląda moja obecna życiowa sytuacja?

Co lub kto wstrzymuje mnie od osiągnięcia moich planów?

Jakie niedokończone sprawy, toksyczne relacje, niedopowiedzenia stanowią dla mnie obciążenie?

Na czym chciałbym skupić się najmocniej w ciągu tych ostatnich trzech miesięcy 2018 roku?

 

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, możesz spróbować przyglądnąć się bliżej poniższym sferom swojego życia:

 • ogólny stan zdrowia
 • higiena psychiczna, psychiczne osiędbanie
 • aktywność fizyczna i zdrowe żywienie
 • relacje z partnerem, rodziną, przyjaciółmi, w pracy
 • rozwój osobisty
 • rozwój duchowy
 • finanse
 • rozwój zawodowy
 • projekty, nad którymi pracujesz w wolnym czasie
 • pielęgnowanie swoich zainteresowań i pasji

Jeśli masz za sobą wyjątkowo ciężki rok i marzysz tylko o chwili dla siebie – ją również zaplanuj. Podejdź to tego, jak do każdej innej istotnej rzeczy w swoim codziennym harmonogramie. Nie zrzucaj czasu na regenerację na sam dół swojej listy to do.

Poniżej zebrałam wszystkie moje cele, które chciałabym zrealizować do końca tego roku. Niektóre z nich budzą we mnie specyficzną mieszankę ekscytacji i lęku. Czas ten będzie dla mnie bardzo wymagający i na pewno upłynie mi pod znakiem tak wyświechtanego już wychodzenia ze swojej strefy komfortu. ;)

 

MOJE PLANY I CELE NA OSTATNI KWARTAŁ
2018 ROKU

 

 1. PREMIERA KANAŁU NA YOUTUBE

Po kilku latach podchodów i nieudanych prób przełamałam w końcu tę największą barierę – strach przed opinią innych oraz syndrom oszusta, który nie pozwalał mi dotąd dzielić się swoją wiedzą na większą skalę.

Już 1 października oficjalnie ruszy na YouTube psychologiczny kanał Kryzysowych! Mam nadzieję, że dzięki niemu będziemy mogli się lepiej poznać, a informacje przekazywane przeze mnie będą jeszcze czytelniejsze i lepiej przyswajalne. Już nie mogę się doczekać premiery!

Członkowie kryzysowej grupy na Facebooku mogli wcześniej zapoznać się z pierwszym filmem – podobno nie ma tragedii. ;)

 

 2 PRZEGLĄD POSTANOWIEŃ NOWOROCZNYCH

Jeśli tak, jak ja, sporządziliście listę noworocznych postanowień, teraz jest dobry moment, by do niej wrócić i zobaczyć, jak stoimy z ich realizacją. O moich planach na ten rok pisałam tutaj: CO MNIE CZEKA W 2018 ROKU? MOJE CELE I POSTANOWIENIA

 

 3. PODJĘCIE WŁASNEJ PSYCHOTERAPII

Był to pierwszy punkt na mojej liście i udało mi się go – po części – zrealizować dopiero w tym miesiącu. Częściowo, ponieważ jestem dopiero po jednym spotkaniu, ale współpraca z moją psychoterapeutką zapowiada się obiecująco.

 

 4. JESIENNO-ZIMOWA OSIĘDBANIOWA RUTYNA

O pomyśle na opracowanie własnej osiędbaniowej rutyny na ten sezon wspominałam wam przy okazji tworzenia tego wpisu: LISTA RZECZY DO ZROBIENIA JESIENIĄ | Darmowy arkusz do ściągnięcia

Zamierzam mocno skupić się na kształtowaniu zdrowych nawyków i jeszcze więcej uwagi poświęcić swojemu zdrowiu psychicznemu. Na pewno, jak tylko wdrożę nową rutynę, powstanie o niej osobny wpis.

 

 5. PREZENTACJA NA SOCIAL MEDIA CZWARTKU W KRAKOWIE

Już 18 października na Social Media Czwartku będę miała okazję podzielić się swoimi zawodowymi doświadczeniami, a także odpowiedzieć na pytanie: czy praca psychologa może mieć miejsce w sieci? Czy psycholog powinien pracować online? 

Jeśli jesteście z Krakowa lub okolic i ciekawi was to zagadnienie – serdecznie zapraszam! O szczegółach wydarzenia przeczytacie na moim profilu na Facebooku bliżej daty wystąpienia.

 

 6. ROZWÓJ PROJEKTU PSYCHICZNE OSIĘDBANIE I ZAPOWIEDŹ…

Przeprowadzanie wywiadów w ramach mojego nowego projektu: PSYCHICZNE OSIĘDBANIE daje mi dużo satysfakcji. Widzę jednak, że idea, która stoi za projektem nie dociera to tylu osób, do ilu powinna.

Jest pewna słuszności i wartości tego projektu. Chcę swoimi działaniami zachęcić jak najwięcej ludzi do tego, by zadbali o swoje zdrowie, o psychiczny dobrostan i równowagę. Postanowiłam wykorzystać w tym celu różne środki.

W listopadzie otwieram swój sklep online. Marka Mindfulwear promować będzie psychiczne osiędbanie, uważność i równowagę. Prace nad kolekcją trwają, natomiast już mogę wam powiedzieć, że i panie i panowie znajdą w niej coś dla siebie. W sklepie, oprócz wysokiej jakości ekologicznej odzieży, znajdziecie również gadżety i dodatki do domu – wszystkie z minimalistycznym, mindful motywem.

 

PREZENT DLA WAS – DARMOWY EBOOK O KRYZYSIE 25-LATKA!

Muszę się wam pochwalić – we wrześniu wypuściłam swojego pierwszego ebooka! Jest on dostępny zupełnie za darmo dla wszystkich subskrybentów Kryzysowego Newslettera.

Wszystkie informacje na temat kryzysu ćwierci wieku (definicja, autorzy pojęcia, objawy, badania, sposoby na pomyślne wyjście z kryzysu) zostały przeniesione dla waszej wygody w jedno miejsce.

Formularz zapisu na newsletter znajduje się w prawym górnym rogu strony. Nie bójcie się spamu z mojej strony – wysyłam do was tylko wartościowe, psychologiczne treści. Także jeśli chcesz:

 • otrzymywać dodatkowe darmowe materiały do samodzielnej pracy,
 • być na bieżąco z moimi działaniami i nowymi artykułami,
 • otrzymywać specjalne zniżki na moje produkty i usługi,
 • poszerzać swoją psychologiczną wiedzę.

Bardzo zachęcam Cię do zapisu. :)

Co myślicie o powyższym pomyśle na maksymalne wykorzystanie tej końcówki roku? Jak wyglądają wasze cele na nadchodzący kwartał? Koniecznie podzielcie się poniżej swoimi planami!

(Visited 378 times, 3 visits today)

PRZECZYTAJ TAKŻE