Dziecięca biblioteczka stworzona przez Czytelników + wyniki konkursu

dzieciecabiblio

Czytelnicy drodzy! Dzięki wam udało się stworzyć mini dziecięcą biblioteczkę. Oprócz proponowanych przez was pozycji, także uroczyście ogłaszam, do kogo przyjdzie  jedyny w swoim rodzaju egzemplarz Bajek Pomagajek. :)

DZIECIĘCA BIBLIOTECZKA

STWORZONA PRZEZ WAS!

1. Opowiadania z piaskownicy Renaty Piątkowskiej

Kolejne przygody Tomka, znanego z “Opowiadań dla przedszkolaków”. Codzienne życie niesie naszemu bohaterowi wiele przygód i przeżyć, na ogół zupełnie niezrozumiałych dla dorosłych.

Cześć! To ja, Tomek. Niektórzy mnie już znają z książki “Opowiadania dla przedszkolaków”. Znów mam do opowiedzenia mnóstwo ciekawych, zabawnych i niesamowitych historii. Wszystkie wydarzyły się w całkiem zwyczajnych miejscach – w domu, w piaskownicy na podwórku, w kinie, w windzie, u fryzjera, w tramwaju, w sklepie i – oczywiście – w przedszkolu. Ciekawe przygody mogą się przydarzyć wszędzie, nie tylko daleko stąd, i nawet w najzwyklejszy szary dzień. Bo tak naprawdę żaden dzień nie jest szary i zawsze coś się dzieje..

opowiadania-z-piaskownicy-b-iext3748598

2. Brzechwa dzieciom

Brzechwa dzieciom to dobrze znany zbiór najpiękniejszych wierszy Jana Brzechwy dla dzieci. Utwory jak Kaczka-dziwaczka, Sójka, Kłamczucha, czy Leń – to klasyka literatury dziecięcej, bez której dzieciństwo wielu z nas nie byłoby takie samo!

brzechwa

3. Kicia Kocia gotuje

Pierwsza z serii książeczek o rezolutnej kotce i jej przyjaciołach, stworzonej z myślą o najmłodszych. Wspólnie z Kicią Kocią dziecko odkrywa świat i uczy się, jak poruszać się w codziennym życiu. Dzisiaj Kicia Kocia razem z babcią gotuje i piecze! Ugotowała smaczną zupę i upiekła pyszne ciasteczka, a przy okazji dowiedziała się, że w kuchni trzeba bardzo uważać, żeby się nie oparzyć.

Krótkie, pouczające. Często zmieniamy imię Kici Koci na Ola. Taka spersonalizowana wersja jest kapitalna :)

2sia2, mama Oli

kicia

4. Bestsellerowa seria książek Nele Moost

…o przygodach małego kruka. Dopełnieniem humorystycznych opowiadań są barwne i szczegółowe ilustracje Annet Rudolph. Bohaterem serii jest sympatyczny mały kruk Skarpetka. Choć nie zawsze postępuje zgodnie z ogólnie przyjętymi normami, to bardzo chętnie je poznaje.
Opowiadania, przetłumaczone na wiele języków, zdobyły już rzeszę fanów. Mali czytelnicy mogą utożsamić się z niesfornym krukiem, zdobywając jednocześnie cenną wiedzę.

kruk

5. Mikołajek

Pierwsza porcja przygód Mikołajka to 80 niepublikowanych dotąd w Polsce opowiadań zilustrowanych charakterystyczną kreską Sempégo. Mały urwis z paczką swoich kumpli – Alcestem, który bez przerwy je, Gotfrydem, który ciągle ma nowe zabawki i Euzebiuszem, który lubi dawać chłopakom w nos – nie wiedzieć czemu, zawsze wkurzą swojego opiekuna, Rosoła. A przecież za każdym razem chcą jak najlepiej. Arcydzieło duetu Goscinny-Sempé pokazuje, jak dorastać, żeby wciąż pozostać dzieckiem.

mikojalek

6. Baśnie polskie. 365 opowieści na dobranoc

Książki opierają się na konwencji serialowej – każdy z 365 odcinków zaczyna się od przypomnienia wydarzeń z poprzedniej opowieści, a kończy się zapowiedzią następnej, rozbudzając w ten sposób ciekawość młodych odbiorców.

krótkie historyjki to tylko początek tego co możemy dalej opowiedzieć dziecku już sami. Czasami jest ciężko wymyślić coś na szybko, na poczekaniu… a tu mamy gotowe pomysły a reszta to już nasza wyobraźnia. Super sprawa. Każda historyjka sprawia, że pragniemy pokonać własne słabości, pokazać że z każdej sytuacji jest wyjście….uczy życia zarówno dzieci jak i samych nas…

Agnieszka, mama Kacperka

basnie-polskie-365-opowiesci-na-dobranoc-m-iext28211953

Dzięki temu pięknemu komentarzowi Bajki Pomagajki, które stanowią wygraną w naszym mini konkursie trafią właśnie w ręce mamy Kacperka – Agnieszki. :) Gratuluję! Proszę o kontakt na fb lub mailowy – iga@bedkowska.es.

*opisy zaczerpnięte z portalu lubimyczytac.pl

(Visited 129 times, 2 visits today)

PRZECZYTAJ TAKŻE