Czym związki homoseksualne różnią się od hetero? Odpowiedź cię zaskoczy

A brzmi ona – praktycznie niczym.

BO GEJE ZMIENIAJĄ PARTNERÓW JAK RĘKAWICZKI

Nic bardziej mylnego. To nieprawda, że geje wyznają filozofię – co impreza, to “nowy towar” (przynajmniej nie bardziej od hetero kobiet i mężczyzn). Wbrew obecnym mitom pomiędzy homoseksualistami powszechne są długotrwałe, zaangażowane związki. Z badania przeprowadzonego przez Instytut Psychologii PAN wynika, że 65 proc. homoseksualistów, którzy żyją w związku mieszka razem, a aż 93 proc. pozostałych planuje wspólne mieszkanie w przyszłości. Niemal co dziesiąty badany (9 proc.) zadeklarował posiadanie dzieci (przy czym jednak zdecydowana większość urodziła się w ich poprzednich, heteroseksualnych związkach). 8 proc. dzieci homoseksualistów urodziło się, gdy partnerzy byli już ze sobą w związku (w znaczniej mierze były to związki dwóch kobiet). Wniosek z tego taki, że tak jak hetero, pary homoseksualne wiążą się ze sobą na stałe i zakładają rodziny (szok!).

Ogromna większość badanych, aż 90 proc., deklaruje, że jest szczęśliwa i zadowolona ze swojego związku. Najważniejsze wartości życiowe to dla nich właśnie udany związek (78 proc.), zdrowie (51 proc.) i przyjaciele (28 proc.). Związki osób nieheteroseksualnych są też o wiele bardziej partnerskie niż par różnopłciowych, o czym za chwilę.

* dane płyną z badań Państwowej Akademii Nauk przeprowadzonych w ramach projektu „Rodziny z wyboru w Polsce”.

TO KTÓRY W TYM ZWIĄZKU JEST MĘŻCZYZNĄ A KTÓRY KOBIETĄ?

To nieprawda, że nie ma głupich pytań. Powyższe udowadnia, że jednak istnieją. Często zadawane jest w kontekście seksualnym, co nadaje mu jeszcze większej absurdalności. Osobo, która kiedykolwiek postawiła powyższe pytanie – nie uważasz, że istotą par homoseksualnych jest właśnie to, że nie są mężczyzną i kobietą? Jak nieoczywiste to jest, że wymaga wyjaśnień?

Wspomniałam już, że związki homoseksualne są też o wiele bardziej partnerskie niż par różnopłciowych. Większość domowych obowiązków wykonują wspólnie, nie ma podziału na zadania “typowo męskie” lun “typowo kobiece”. W związkach heteroseksualnych wciąż nie możemy niestety w tej kwestii mówić o partnerskiej równości.

JAK GEJ TO PEDOFIL

Tak, a każdy hetero to zoofil. I koniec. Bo ja tak mówię.

Nie mam pojęcia, jaką logiką kierują się ludzie dochodzący do podobnego wniosku. Przy całej ich niewiedzy i ignorancji, najgorszy jest chyba ich brak świadomości, jak bardzo krzywdzące i sprzeczne z faktami jest to, co głoszą. Sieją tym samym bezpodstawne, raniące i szkodliwe społecznie stwierdzenia, które mają bezpośredni wpływ na formowanie się negatywnych postaw wobec całej społeczności LGBTQ+. A przecież pedofilem może być każdy – hetero, homo, Polak, czy Chińczyk, a nawet… ksiądz.

A PRZECIEŻ…

Może zabrzmi to banalnie, ale czy miłość może mieć granice? Płaczemy po zdechłym żółwiu, a skreślamy możliwość pokochania człowieka tej samej płci? Czym niby różni się lub jest gorsza “homomiłość” od “heteromiłości”, czy kogoś ona krzywdzi?

Z drugiej strony, kim trzeba być, by mówić komuś, kogo ma kochać, z kim iść do łóżka, ile dzieci wychować. Niektórzy chyba mają wrażenie, że po to właśnie się urodzili – z misją do wtrącania się i kierowania życiem innych ludzi. A to po prostu NIE NASZA SPRAWA. Inni nie muszą wyznawać moich, czy twoich wartości, o ile nie krzywdzą drugiego człowieka.

LOVE HAS NO LABELS

Before anything else, we are all human.
It’s time to embrace diversity.
Let’s put aside labels in the name of love.

Podobno Amerykanie zapytani o to, czy są tolerancyjnymi ludźmi (chociaż słowo “tolerancja” nie pasuje mi kompletnie w dyskusjach o orientacji seksualnej), odpowiadają, że owszem. I to bardzo. Zgadzają się również, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i równe traktowanie. Mimo to, wciąż wielu z nich (tak, jak przedstawicieli innych narodowości) dyskryminuje – mniejszości seksualne, rasowe, ludzi z niepełnosprawnościami.

Amerykańska organizacja Ad Council postanowiła walczyć z rodzącymi się w naszych głowach uprzedzeniami. Poniżej zobaczycie niezwykle poruszający film ich autorstwa. Zachęcam również do zapoznania się ze stroną lovehasnolabels.com.

Miłości nie da się zaszufladkować. Miłość ma gdzieś twoją religię, rasę, płeć, pochodzenie, status, czy wiek. Kochaj i daj kochać innym.

 

(Visited 5 715 times, 183 visits today)

PRZECZYTAJ TAKŻE