Przykładowe afirmacje – zobacz najpopularniejsze

Naukowcy już od dawna przekonują, iż pozytywne myślenie może zdziałać cuda. Nasze przekonania oraz wypowiadane słowa mogą mieć realny wpływ na to, co się będzie dziać w naszym życiu, niezależnie na jakich płaszczyznach – prywatnych, zawodowych, naukowych, uczuciowych. Warto więc codziennie powtarzać wybrane sentencje, które dodadzą nam pozytywnej energii i sprawią, że osiąganie wyznaczonych celów będzie zdecydowanie łatwiejsze. Poniżej prezentujemy te afirmacje, które cieszą się największym powodzeniem.

Afirmacja – co to takiego?

Afirmacja to nic innego, jak krótki tekst, myśl, stwierdzenie, które wypowiedziane ma na celu skierować nasze myślenie na dane tory. Dzięki temu możliwe jest ukierunkowanie własnego myślenia tak, by w pozytywny sposób wpływał na to, co dzieje się w naszym życiu. Niekiedy wykorzystujemy je podświadomie, na przykład powtarzając sobie w stresujących sytuacjach, że damy radę bądź że wszystko będzie dobrze. Natomiast można jeszcze bardziej wpłynąć na swoje życie, świadomie powtarzając wybrane sentencje, dzięki czemu nastawimy swój umysł na pozytywne myślenie, a to z kolei w realny sposób wpłynie na nasze zachowania, uczucia, relacje. Metoda ta pozwala lepiej radzić sobie ze stresem, motywuje do działania i wpływa na kontrolę zachowania, przekładając się na realne korzyści i jakość naszego życia.

Afirmacje traktowane są jako słowa o niezwykłej mocy. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że jest to tylko czcze gadanie, natomiast prócz licznych badań, potwierdzeniem skuteczności regularnych afirmacji jest funkcjonowanie naszego mózgu, a dokładniej mówiąc jego neuroplastyczność oraz to, że umysł człowieka pozytywne wizualizacje odbiera jako fakty. Natomiast warto pamiętać, że największą skuteczność afirmacji osiągniemy wówczas, gdy zaraz za słowami pójdą i czyny, co jeszcze bardziej zwiększy szanse na powodzenie naszych zamierzeń.

W jaki sposób afirmować?

 Przede wszystkim wybrać takie sentencje, które są bliskie nam i naszemu sercu, które są dopasowane do naszych potrzeb i sytuacji, w której się znajdujemy. Warto, by były one łatwe do zapamiętania i wypływały z głębi naszego serca. Afirmacje mogą dotyczyć zarówno rzeczy materialnych, jak i naszych uczuć, potrzeb, oczekiwań. By przyniosły one realne korzyści, niezbędna jest regularność – najlepiej, gdy wybierzemy sobie na to porę w ciągu dnia. Musimy natomiast pamiętać o tym, by był to czas, w którym będziemy mogli skupić swoje myśli wyłącznie na tym, dzięki czemu nie są to tylko puste, wypowiadane mimochodem słowa. Ponadto sentencje należy wypowiadać powoli  na głos, uważnie wsłuchując się w swój głos – można przy tym zamknąć oczy, a jeszcze lepiej, gdy robimy to na świeżym powietrzu.

Najlepsze afirmacje dla każdego

Najlepiej, gdy sentencje wybierzemy pod siebie, w zależności od tego, na czym nam zależy i co chcemy osiągnąć. Poszczególne afirmacje mogą być ogólne bądź szczegółowe. Te ogólne są dla każdego i dotyczą podstawowych sfer oraz potrzeb naszego życia –  miłości, bezpieczeństwa, szczęścia, zdrowia, powodzenia, radości, kariery. Na początku przygody z pozytywnych myśleniem może być trudno stworzyć własne afirmacje, dlatego poniżej przedstawiamy te najpopularniejsze i uniwersalne, które doskonale sprawdzą się w każdej sytuacji:

 • To będzie cudowny dzień!
 • Jestem silną osobą i znam swoje zalety.
 • Co mnie nie zabije, to wzmocni!
 • Jestem najlepszy!
 • Marzeń się nie spełnia, marzenia się realizuje.
 • Jestem sobą i dobrze mi z tym.
 • Ten dzień będzie należał do udanych!
 • Zrobię to, co uważam za słuszne.
 • Liczy się to co tu i teraz.
 • Znam swoje wartości.
 • Osiągnę swój sukces bo długo nam tym pracowałam.
 • Świat stoi przede mną otworem.

Są różne sposoby na dobry nastrój – poranne ćwiczenia, dobra kawa, spotkanie z przyjaciółmi. Nie bez znaczenia są także afirmacje. Jeśli i Ty wierzysz w sprawczą moc głośno wypowiadanych słów, zadbaj o regularność w powtarzaniu swoich ulubionych sentencji, a z pewnością wpłyną one pozytywnie na jakość Twojego życia i przyczynią się do pasm sukcesów.