CO MNIE CZEKA W 2017 ROKU?

brigitte-tohm-181096

Kolejny raz snuję w tym miejscu plany na nowy rok. Nie udało mi się odhaczyć wszystkich punktów z poprzedniej listy, ale wiecie co – nie będę się biczować. To był naprawdę dobry czas, teraz trzeba zrobić wszystko, by nadchodzący 2017 rok był jeszcze lepszy. Nie zapowiada się brak wrażeń. 

Przyszłe dwanaście miesięcy minie mi pod znakiem intensywnego rozwoju i mam nadzieję, że przyniosą wiele pozytywnych zmian. Myśląc o rozwijaniu swojej kariery psychologiczno-terapeutycznej postanowiłam mocno zainwestować w dalsze kształcenie oraz pracę nad sobą.

Chcę zrobić kolejny, zdecydowany krok w stronę swojej wymarzonej zawodowej przyszłości. W tym celu, umieściłam na swojej liście planów następujące punkty:

1. ZAŁOŻENIE WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI

Własna działalność to jedyny sposób na spełnienie mojej zawodowej wizji, w skład której wchodzi niezależność, możliwość pracy z każdego miejsca na świecie, nieograniczona liczba pomysłów do wdrożenia i możliwości do wykorzystania. Długo nie mogłam się do niej przekonać, zakładając, że nie poradzę sobie z formalnościami, nie zdobędę klientów, nie opanuję tego całego biurokratycznego chaosu, ani problemów z samodyscypliną. Dzięki wsparciu M., przekonałam się, że nie jest to rzecz nie do ogarnięcia. Jak firma upadnie, zwalę na niego, i już…

 2. STUDIA PODYPLOMOWE Z INTERWENCJI KRYZYSOWEJ

Tematyka kryzysów psychologicznych i sposobów na pomyślne wychodzenie z nich fascynuje mnie od dawna. Jak to jest, że niektórzy z nas potrafią wyciągnąć z kryzysu to, co najlepsze, a inni załamują się i nie potrafią ruszyć z miejsca? Moje badania do pracy magisterskiej dotyczyły właśnie jednego z nich (dokładnie – kryzysu ćwierci wieku) i w tym kierunku chciałabym dalej zgłębiać swoją wiedzę. Mam nadzieję, że UJ przyjmie mnie z powrotem.

Z tematem tym łączy się kolejny punkt…

 3. NOWA SPOŁECZNOŚĆ I PRODUKTY DLA WAS

Mając zaplecze teoretyczne i “badawcze” w temacie tzw. kryzysu 25-latka, postanowiłam podzielić się z Wami wiedzą na jego temat – skąd się bierze, jakie są jego obawy, jak można z niego wyjść z korzyścią, jak zrobili to inni dwudziestolatkowie. Wiecie już, że pracuję na nowym miejscem, które będzie dedykowane tylko temu zagadnieniu, a mam zamiar stworzyć coś więcej.

Posiadam już wstępny plan działania, jednak najważniejsze dla mnie są Wasze uwagi i potrzeby – napiszcie mi w komentarzu lub mailu, jakie materiały byłyby dla Was najbardziej przydatne, a postaram się wcielić je w życie.

 4. TERAPIA WŁASNA

Uważam, że nie można mierzyć się z problemami innych ludzi, gdy nie przepracowało się swoich własnych. Każdy psycholog, czy terapeuta powinien przejść własną psychoterapię oraz poddawać się regularnej superwizji, by móc profesjonalnie nieść pomoc swoim pacjentom i klientom. I to właśnie zamierzam zrobić w tym roku – porządki w swojej głowie.

 5. NAWYKI, NAWYKI I JESZCZE RAZ…

O nowych nawykach, które zamierzam wykształcić oraz o tym, jaki jest ich mechanizm pisałam już w wielu tekstach, m.in:

To one sprawiają, że dążenie do celu przestaje męczyć, a zaczyna sprawiać satysfakcję. Pozwalają zaoszczędzić energię i czas, które możemy wykorzystać na coś innego. Dzięki nim, zawsze jesteśmy ten jeden krok do przodu.

 6 . FINANSE W MAŁYM PALCU

Z finansową niezależnością przyszedł ból d… portfela. Nagle wszystko wydaje się 2x droższe, człowiek uświadamia sobie, ile wynoszą bzdurne składki oraz jak bardzo podrożało głupie masło. To jest ta paskudna strona dorosłości, w której z niewiadomych Ci przyczyn, znika z Twojego konta gruba suma, a Ty nawet nie wiesz, na co ją wydałeś.

Wraz z pierwszym stycznia mówię temu zjawisku kategoryczne STOP, a w postanowieniu tym pomóc ma mi Finansowy Ninja Michała Szafrańskiego, który okazał się świetnym prezentem pod choinkę.

“Według badań NBP około 62% Polaków nie posiada żadnych oszczędności”. Nie chcę dłużej znajdować się w tej grupie.

A Wy? Co planujecie osiągnąć w nadchodzącym roku?

(Visited 56 times, 1 visits today)

PRZECZYTAJ TAKŻE