5 RZECZY, ZA KTÓRE JESTEM NAJBARDZIEJ WDZIĘCZNA W MIJAJĄCYM ROKU – PODSUMOWANIE 2016

nikola-jelenkovic-8263

To był naprawdę dobry rok.

Mam wrażenie, jakby to było wczoraj. Jestem na uczelni, czekam na pierwsze zajęcia. Wokół same nowe twarze, nie znam nikogo. Jestem studentką pierwszego roku Psychologii Stosowanej na UJ.

Pierwsze ćwiczenia z biofizjologicznych podstaw zachowania. Trzymam w rękach ludzki mózg. Zachwycam się jego kształtem, kolorem, trochę mniej – zapachem. W tym momencie dochodzę do wniosku, że najbliższe pięć lat, będą jednymi z najlepszych w moim życiu. Jednocześnie: trochę mi szkoda i cieszę się niezmiernie, że w październiku tego roku…

1. ZOSTAŁAM PSYCHOLOGIEM.

Jednak etap studiów i nauki nie uważam za zakończony. Zawód psychologa wymaga ciągłego kształcenia i przyswajania nowej wiedzy. Mając już jednak dyplom w ręku, oddycham z ulgą, planując kolejne działania. Zostanie psychologiem było jednym z moich największych życiowych marzeń.

2016-studia

Nawet takim nie do końca poprawnym politycznie… ;)

2. ZDOBYŁAM SATYSFAKCJONUJĄCĄ PRACĘ I UNIEZALEŻNIŁAM SIĘ FINANSOWO.

Jednym z głównym celów na ten rok było zdobycie pracy, pozwalającej na finansową niezależność. Nie zakładałam, że znajdę pracę “w zawodzie”. O wiele ważniejsze na obecnym etapie życia było dla mnie finansowe uniezależnienie oraz związane z nim poczucie bezpieczeństwa. Czasem trochę ze zdumieniem stwierdzam, że cel ten osiągnęłam stosunkowo szybko. Nie odpuściłam jednak psychologii – po godzinach kształcę się i rozwijam dalej w tym kierunku. Co doprowadziło do tego, że…

3. PRZEPROWADZIŁAM PIERWSZĄ SESJĘ PORADNICTWA PSYCHOLOGICZNEGO.

Była ona dla mnie dużym wyzwaniem. Jednak uczucie realnej pracy z drugim człowiekiem, wyjście z teoretycznych rozważań ku praktyce, to coś niesamowitego. Dotychczasowe doświadczenia w pracy z pacjentami oraz uczestnikami szkoleń i warsztatów okazały się nieocenione – to pokazuje, jak ważne jest zdobywanie wiedzy w terenie, w relacji, w działaniu.

4. SPĘDZIŁAM WAKACJE W  HISZPANII.

Od kilku lat nie miałam okazji wyjechać na prawdziwe, dłuższe wakacje. W tym roku, postanowiłam w końcu wypocząć, a przy okazji – zwiedzić Barcelonę. Był to cudowny czas regeneracji, ukojenia nerwów, obfity w nowe pomysły i plany.

2016-hiszpania

5. ZOSTAŁAM CZĘŚCIĄ ZESPOŁU REDAKCYJNEGO NOWEGO MAGAZYNU PSYCHOLOGICZNEGO – BANG!

Tego akurat nie planowałam. Pewnego dnia, spotkałyśmy się z Edytą na obiedzie, na którym przedstawiła mi wizję swojego pomysłu na nowe e-przedsięwzięcie. Sama od dawna marzyłam o tym, by stać się członkiem kreatywnej drużyny, która będzie chciała zmienić coś w psychologicznym światku. Zaproszenie do tego projektu było dla mnie czymś naprawdę ważnym, a odpowiedź z mojej strony – oczywista. We wrześniu odbyła się premiera Magazynu Psychologicznego BANG!, darmowego, pięknie ilustrowanego czasopisma online, przedstawiającego wszystkie kolory psychologii w sposób przystępny i interesujący, bez naukowego zadęcia.

Drugi numer już 6 stycznia! Jeśli nie chcecie, by Wam umknął, koniecznie zapiszcie się na bangowy newsletter, a wyląduje on automatycznie w Waszych skrzynkach.

***

To był naprawdę dobry rok, a kolejny zapowiada się jeszcze intensywniej zarówno zawodowo, jak i prywatnie.

Jak Wy podsumowujecie mijający rok? Co Was dobrego spotkało w 2016?

(Visited 102 times, 6 visits today)

PRZECZYTAJ TAKŻE