5 psychologicznych TEDtalków, które musisz zobaczyć

elijah-flores-99207

Dobry sposób na mile spędzony i rozwijający czas wolny? TEDx maraton! Mam dla Was 5 świetnych wystąpień o tematyce psychologicznej, których nie można przegapić.

W dzisiejszych czasach z każdej strony zalewają nas obrazy szczupłych, gładkich ciał o idealnych proporcjach – atakują z bilbordów, muzycznych teledysków, Instagramowych feedów. Żyjąc w społeczeństwie mającym bzika na punkcie wyglądu, osoby otyłe nie mają łatwo. Nie wpisując się w obowiązujące kanony piękna często padają ofiarą dyskryminacji. Postrzegane są jako niekompetentne, leniwe, a nawet mniej inteligentne.

Kelli zwalcza te krzywdzące stereotypy i stwierdza: Unapologetic fat bodies can blow people’s minds.

W latach 2009-2012 liczba polskich żołnierzy z zaburzeniami stresu pourazowego wzrosła z 466 do 1143, a tylko 18% poszkodowanych poddawanych jest terapii (źródło). Melissa Walker udowadnia, że niesienie pomocy psychologicznej weteranom nie musi oznaczać klasycznej kozetki, wręcz przeciwnie:

Według WHO (World Heath Organization) w 2020 roku depresja będzie drugą najbardziej powszechną chorobą na świecie. Jessica sama cierpiąc na zaburzenia afektywne dwubiegunowe, działa na rzecz osób chorych na depresję, pomagając im rozwijać umiejętności ułatwiające dobre codzienne funkcjonowanie.

Zastanawiacie się, czy w depresji można być produktywnym? Posłuchajcie:

Bardzo ważne i potrzebne przemówienie Thomasa na temat własnej tożsamości oraz tego, że łatwiej jest zmienić daną społeczność, niż samego siebie:

Najbardziej motywujący TEDtalk, na jaki trafiłam do tej pory, lubię do niego wracać. Każdy z nas się czegoś boi – wydawałoby się, że można długo wymieniać, ile tych różnych lęków każdy z nas ma na liście. Michelle udowadnia, że tak naprawdę sprowadzają się one do tylko siedmiu…

Michelle inspiruje i zachęca do podjęcia swojego własnego wyzwania 100 dni bez lęku. Mnie nie musiała długo przekonywać. ;) Już wkrótce napiszę o nim więcej.

Które przemówienie było dla Was najciekawsze? Podejmiecie wyzwanie Michelle?

(Visited 245 times, 1 visits today)

PRZECZYTAJ TAKŻE