PSYCHOCELOWNIK #1 – PLANY I CELE NA LISTOPAD

clem-onojeghuo-165744

Z lekkim poślizgiem zabieram się za planowanie listopada. Mam nadzieję odczarować go wieloma nowymi aktywnościami więc jeśli szukasz inspiracji na ten bury miesiąc – może ten wpis okaże się dla Ciebie przydatny.

Postanowiłam podzielić plany na kolejne miesiące na kilka sfer, m.in. dla ciała, umysłu, związaną z blogiem i obecnością w sieci, rozwojem zawodowym oraz różnorodnymi aktywnościami, które ciężko wrzucić do worka z daną etykietą. Staram się planować ambitnie i dużo, ale w granicach zdrowego rozsądku. Podejrzewam, że w kolejnych wpisach z tej serii może jeszcze przybyć innych kategorii.

– DLA CIAŁA –

BASEN I JOGA DLA KRĘGOSŁUPA 2X W TYGODNIU

ZNALEŹĆ DOBREGO OPTOMETRYSTĘ I ZAPISAĆ SIĘ NA WIZYTĘ

W listopadzie chciałabym wziąć pod lupę mój kręgosłup i wzrok (pierwszy ostatnio bardzo mi dokucza, drugi nie był sprawdzany już ponad rok, co przy mojej sporej wadzie i noszeniu soczewek jest dość ryzykownym przeoczeniem). Jeśli jesteście z Krakowa i możecie polecić dobrego optometrystę, będę wdzięczna – moje poszukiwania dotąd kończyły się fiaskiem.

– DLA UMYSŁU –

PRZECZYTAĆ  MIN. TRZY KSIĄŻKI

WYZWANIE POLIGLOTKI – JĘZYK JAPOŃSKI

CODZIENNA MEDYTACJA Z HEADSPACE

Po obronie w końcu mam czas na więcej dodatkowych aktywności po pracy, dlatego planuję więcej wieczorów z książką oraz pracą z językiem obcym. Polecam Wam wzięcie udziału w Wyzwaniu Poliglotki – świetna inicjatywa, która w końcu zmobilizowała mnie do powrotu do nauki japońskiego. Startuję z kilkudniowym opóźnieniem, ale to nieistotne! Jeśli masz ochotę popracować nad znajomością języka obcego i szukasz skutecznego motywatora, ta akcja jest dla Ciebie.

Kolejną aktywnością, z której docelowo chciałabym stworzyć nawyk, jest codzienna medytacja. 10 minut dziennie wystarczy, by uporządkować myśli i zadbać o higienę psychiczną, a aplikacja HEADSPACE właśnie przez takie krótkie sesje Cię prowadzi. Jest idealna dla początkujących, a do tego darmowa do pewnej ilości przebytych sesji. Jeśli chcielibyście za jakiś czas przeczytać recenzję na temat tej aplikacji, dajcie znać.

headspace

– BLOGOWO –

PRZYGOTOWAĆ FUNDAMENTY POD NOWE MIEJSCE W SIECI

NAPISAĆ DWA WPISY TYGODNIOWO

NAKRĘCIĆ PIERWSZY FILM

Wspominałam Wam już, że do końca roku chciałabym stworzyć w sieci nowe miejsce. Miejsce poświęcone dwudziestolatkom w kryzysie, szukającym swojej drogi w życiu. W tym miesiącu stawiam na przygotowanie części treści oraz postawienie strony.

Oprócz tego, szykuję trochę zmian w tym miejscu. Czuję, że zaniedbałam bloga na wielu płaszczyznach, ale najbardziej – merytorycznie. Nowe wpisy pojawiać się będą od teraz dwa razy w tygodniu.

Ostatnia rzecz, o której mówię już któryś raz i pewnie nie traktujecie mnie już zbyt poważnie w tej kwestii, to kanał na YouTube. Wstępna wersja intro została nagrana, jednak po wielokrotnym jej oglądnięciu stwierdziłam, że się nie nadaje. Podejść było naprawdę wiele, lecz żadna wersja mnie nie zadowoliła w stopniu pozwalającym wypuścić ją w eter. Dlatego proszę o jeszcze trochę cierpliwości i dużo wyrozumiałości, po wrzuceniu pierwszego filmu, co nastąpi prawdopodobnie na początku grudnia.

– RANDOMOWO –

ZROBIĆ DŻEM DYNIOWO-POMARAŃCZOWY

SPORZĄDZIĆ LISTĘ PREZENTÓW POD CHOINKĘ DLA BLISKICH

Jest jeszcze kilka rzeczy, które chciałabym zrobić w tym miesiącu. Zawsze za mało czasu zostawiam sobie na stworzenie listy prezentów dla bliskich pod choinkę – w tym roku postanowiłam, że zabiorę się za to wcześniej, a rzeczy te będą naprawdę przemyślane.

Oprócz tego, chcę poeksperymentować z nowymi wypiekami i przetworami, w którym głównym składnikiem będzie dynia. Myślę, że moi bliscy ucieszą się na ze słoiczka dżemu dyniowo-pomarańczowego, a i nasza spiżarka powinna w końcu napełnić się czymś zrobionym przez gospodarzy. W końcu jesień i zima to najlepszy czas na rozpieszczanie zmysłów.

A Wy jak planujecie odczarować listopad?

PRZECZYTAJ TAKŻE

 • Jestem z siebie dumna, bo już miesiąc trwa moja przygoda z medytacją – piękny nawyk się tworzy, mam nadzieję! Z tej aplikacji nie korzystałam, wypróbuję! A gdzie uczęszczasz na jogę? Szukam dla siebie jakiegoś miejsca..
  Trzymam kciuki za wszystkie plany!

  • Natalia, gratuluję! Mam nadzieję, że mnie też ona wejdzie w nawyk.
   Jutro wybieram się pierwszy raz do Pracowni Jogi Macieja Wieloboba, na Grzegórzecką. :)

 • Chciałabym wrócić do blogowania… Ale im dłużej się tym nie zajmuję, tym trudniej jest mi na nowo zacząć :-/

  • Natalia miałam podobnie :( ale uczucie po powrocie było niesamowite. Brakuje mi Twoich wpisów!

 • Czytam, czytam i stwierdzam, że mamy wiele wspólnego :) bardzo ciekawy post! Również staram się wprowadzić w życie medytację, takie wyciszenie. Staram się przełamać i też rozpocząć przygodę z YouTubem.

  • W takim razie trzymam kciuki! Podeślij proszę link do kanału, gdy już powstanie :)

 • wow! bardzo fajnie ale tez intensywnie zaplanowany mieisiac. Dzieki za polecenie wyzwania poliglotki oraz tej aplikacji do medytacji, skorzystam, podziwiam cie za taka ilosc planow!

  • dzięki Kamila, cieszę się, że przypadły Ci do gustu :)

 • Ama Ndra

  bardzo dobre plany ! :)

 • Lucyna Pawłowska

  Podziwiam Cię za tak ambitne plany. Ja dla ducha zaplanowałam przeczytanie co najmniej 5 książek, a dla ciała ćwiczyć 3 razy w tygodniu. Na nic więcej chyba nie wystarczy mi sił i chęci, codzienność zjada moją energię!

  • Twoje plany wydają się równie ambitne! Chciałabym kiedyś dobić do 5 książek miesięcznie. ;)