PLANOWANIE – MOJE PODEJŚCIE I NARZĘDZIA + PREZENT DLA WAS

2inspi

Jesteście ciekawi, jak ogarniam pracę na etacie, rozwój własnej działalności oraz kilka innych projektów (np. Magazyn Bang!)? Zobaczcie, jakie jest moje podejście do planowania oraz jakie narzędzia pomagają mi usprawnić cały proces.

1. WIZJA MIESIĄCA

Na początku każdego miesiąca kreślę ogólną jego wizję. Wypisuję ważne daty (urodziny bliskich osób, spotkania, wydarzenia, terminy). Ustalam, co powinno być zrobione w ramach danego projektu, czy aktywności. Określam, które nawyki chciałabym rozwinąć, nad którymi muszę jeszcze popracować. Szukam rzeczy, której chciałabym spróbować – może to być nowe danie, hobby, doświadczenie, itp. Określam także trzy najważniejsze priorytety, którymi w danym miesiącu będę zajmować się najintensywniej. Wyznaczam mniejsze cele w kilku sferach: relacji, ciała, rozwoju zawodowego i osobistego, zdrowia, finansów oraz przyjemności.

 2. PLAN DNIA

Każdego wieczoru siadam z herbatą do zaplanowania kolejnego dnia. Rozpisuję listę zadań i spraw, które zamierzam załatwić, ustalam odpowiedni harmonogram, podsumowuję miniony dzień i sprawdzam, czy są rzeczy wymagające ewentualnego przełożenia. W codziennym planowaniu również staram się wyznaczyć sobie jeden do maksymalnie trzech priorytetów. Planner traktuję także jako taki osobisty dziennik, w którym zapisuję, za co danego dnia jestem wdzięczna, co zrobiłam dla swojej przyjemności i zdrowia.

 3. LISTY, LISTY I JESZCZE RAZ…

Uwielbiam robić listy! Zadań, wydarzeń, celów, marzeń, zakupów, wszystkiego. W wersji papierowej i elektronicznej. Według mnie nie ma lepszej i prostszej metody na zaprowadzenie porządku w swojej głowie i działaniach.

 4. ODPOWIEDNIE NARZĘDZIA

W doborze narzędzi do planowania kieruję się kilkoma rzeczami. Mają być one proste, przejrzyste, a jeśli chodzi o różnego typu aplikacje – wygodne w użytkowaniu oraz posiadające funkcję dzielenia/udostępniania swoich list i planów innym osobom. A w ogóle, to ma być ich jak najmniej. Obecnie korzystam z:

 • Google Calendar – swój własny oraz współdzielony z Mirkiem
 • do tworzenia list zadań: Any.do, list zakupów: Listonic
 • do zarządzania projektami: Trello
 • do robienia notatek: Evernote, Google Keep
 • w poszukiwaniu inspiracji: Pinterest
 • dając upust kreatywności – notatnik z czystym wnętrzem (w moim przypadku – Moleskine)
 • utrzymując wszystko w ryzach: kalendarze/ plannery (w klasycznej, drukowanej wersji)

Z tym ostatnim narzędziem pracuję najintensywniej, dlatego chcę, by zawierał w sobie wszystko, czego potrzebuję, zachwycał swoim wyglądem, a także był praktyczny i poręczny. Jednym z kalendarzy, który posiada wszystkie te cechy i spełnia wszelkie moje wymogi jest INSPIrational Planner.

1inspi

Posiada on dużo przestrzeni na nasze zapiski, minimalistycznie zaprojektowany pomaga skupić się na tym, co najważniejsze w danym czasie, a do tego regularnie obdarza właściciela motywującym cytatem, inspirując do działania.
3inspi

Jeśli szukacie narzędzia, które nie tylko ułatwiłoby Wam proces planowania, ale także zmotywowało do zmian – możecie nabyć powyższy planner z 20% rabatem na hasło INSPIPREZENT – podane przy składaniu zamówienia. Kod ten możecie wykorzystać do środy 25 stycznia.

Jakie są Wasze sposoby na efektywne planowanie? Z jakich narzędzi korzystacie najchętniej?

PRZECZYTAJ TAKŻE

 • Dla mnie niezbędny jest kalendarz i biała tablica po której mogę pisać mazakami (zrobiłam ją jak tabelkę z każdym dniem tygodnia. Pisze tam, co muszę zrobić w tym tygodniu. Naprawdę polecam, gdyby nie to to bym chyba utonęła w robocie :/. No ale chyba muszę wprowadzić planowanie miesiąca, brzmi bardzo fajnie :)

  • sposób z tablicą jest super, zamierzam pozbyć się swojej korkowej na rzecz magnetycznej :)

 • Ja też planuję tylko na papierze i mam bardzo podobny system do Twojego, tylko tworzony w bullet journal :)

  • Uwielbiam bullet journale, ale sama nie potrafiłabym zrobić chyba czegoś tak estetycznego, jak te które widuje na IG lub YT ;)

 • Mój INSPI już w drodze do paczkomatu i nie mogę się doczekac! :-) nie umiem planować elektronicznie – muszę mieć papier :-)

  • ja również, wszystko musi zostać zapisane na papierze :)

 • A ja zauważyłam, że im więcej narzędzi, tym mniejsza produktywność u mnie. Bo za dużo uwagi skupiam na uzupełnianiu, zamiast na faktycznych zadaniach.

  Z narzędzi do planowania zostawiłam tylko dwa kalendarzo-notesy (takie, gdzie jest miejsce na luźne notatki i planer), dwa bo jeden prywatno-pracowy, drugi projektowy i ten pierwszy mam zawsze przy sobie. Plus Evernote i Pinterest do codziennej pracy. Świetnie się sprawdza też Pocket, jak znajduję w pracy jakieś artykuły, których nie mam akurat czasu przeczytać i mogę do nich wrócić w domu :)

 • Wielkie dzięki za polecenie Listonica 👌😎
  Ze swojej strony do narzędzi dodałbym jeszcze dobry budzik :]