Co mnie czeka w 2016 roku?

dawid-zawila-261126

Ten rok ogłaszam ROKIEM OGARA. Na wielu życiowych polach.

Oto najważniejsze rzeczy, które czekają mnie w tym roku:

1. ZDROWOTNE OGARNIĘCIE

To jest mój główny cel na ten rok. Zaniedbałam się w tej sferze niemiłosiernie. Nie pamiętam, kiedy ostatnio robiłam jakieś podstawowe badania, moje oczy proszą się o wybitnego okulistę, a pieprzyki o usunięcie. Nie będę was raczyć szczegółowymi planami, bo to dość intymna sprawa, chcę was jednak uczulić – zadbajcie o siebie. Może to banał tłuczony nam do głowy przez nasze babcie, ale zdrowie naprawdę jest najważniejsze.

Po co mam sobie je lekceważyć, skoro w stosunkowo krótkim czasie mogę sprawdzić, czy wszystko jest w porządku?

 2. NAUKA JĘZYKÓW OBCYCH

Postanawiam sobie ją co roku, a dalej władam w miarę biegle tylko jednym językiem. Przykro mi Będkowska – angielskim na twoim poziomie posługują się już przedszkolaki. Fakt, że jeden język to dzisiaj za mało, policzkuje mnie za każdym razem, gdy przeglądam ogłoszenia z ofertami pracy.

Nie ma litości – zapisuję się na kurs!

 3. DUŻO CIEKAWYCH WYDARZEŃ

W tym roku nie odpuszczę – planuję wziąć udział w kilku eventach zarówno jako uczestnik, jak i prelegent. Tradycjami w tej sferze są już TEDxKraków oraz Soft Skills Academy. Mam nadzieję, że dojdą do nich wydarzenia związane z blogosferą (np. Blog Forum Gdańsk i Blogowigilia) oraz psychologią.

Trzeba w końcu opuścić swoją bezpieczną strefę i zacząć działaś w terenie.

 4. WALKA Z APARATEM I NAUKĄ OBRÓBKI FILMÓW

A jeśli już mowa o tzw. comfort zone. Nie byłam pewna, czy powinnam się tu oficjalnie deklarować, ale mam poczucie, że bez tego nie ruszę z miejsca. Planuję założyć na YouTube kanał psychologiczno – ironiczny. :) Dopracowywanie pomysłu trwa, przy zbliżającej się sesji i pisaniu magisterki cały proces pewnie jeszcze trochę potrwa. Nie ustalam na razie żadnej konkretnej daty startu.

Dajcie mi proszę znać, co w ogóle myślicie o takim pomyśle? Czy taka forma przekazywania wam wiedzy oraz kontaktu z wami byłaby dla was atrakcyjna?

Kolejnym punktem na liście jest rozpracowanie mojego nowego aparatu. Korzystanie z niego na tę chwilę opiera się na automacie i mojej intuicji – w ten sposób nigdy nie wykorzystam jego realnych możliwości, których ma całkiem sporo. Stąd postanowienie o przyswojeniu sobie przydatnych technik oraz potrzebnej technicznej wiedzy.

Może w końcu całkowicie zrezygnuje z korzystania z cudzych zdjęć na potrzeby bloga? Taki jest plan.

 5. ZDOBYCIE TYTUŁU MAGISTRA PSYCHOLOGII

W tym roku moja przygoda ze studiami się skończy. Równocześnie pragnę tego i okropnie się boję. Boję się, żę nie znajdę pracy, która dawałaby mi prawdziwą satysfakcję. Boję się, że studenckie przyjaźnie przestaną istnieć. Boję się tej postudenckiej rzeczywistości, gdzie wszystko ma określony rytm i porządek.

Ale nie ma, że boli. Trzeba brać się za życie, jak mawia moja mama. Może moje badania na temat kryzysu ćwierci wieku pomogą mi go pokonać?

 6. FINANSOWE UNIEZALEŻNIENIE

Dzięki dobroci moich rodziców mogłam przez te kilka lat nie martwić się zbytnio o finanse. Mogłam i chciałam pracować, ale nie musiałabym tego robić. Nadszedł czas, by samemu zacząć karmić swoją świnkę skarbonkę. Coś czuję, że blog Michała Szafrańskiego będzie moją główną blogową lekturą przez najbliższe miesiące.

swinka

Macie już sprecyzowane cele na ten rok? Czy jesteście z tych nieplanujących? :)

(Visited 8 times, 2 visits today)

PRZECZYTAJ TAKŻE