Co mnie czeka w 2015 roku?

photo-1414924347000-9823c338079b

Pierwszy dzień stycznia wcale nie różni się od każdego innego dnia w roku – nie ma super mocy, która zapewni spełnienie się wszystkich noworocznych życzeń i postanowień. Trzeba mu jednak przyznać, że skutecznie mobilizuje miliony ludzi do obierania nowych celów – zrobiłam to i ja. Bo w grupie zawsze raźniej. I motywacja większa może niż zwykle. 

Dowiedziono, że podzielenie się z innymi ludźmi swoimi postanowieniami zwiększa prawdopodobieństwo ich dotrzymania – dlatego dzisiaj dzielę się z Wami swoją osobistą listą, mając nadzieję, że będziecie taką moją strażą, która przypilnuje, zmotywuje lub opieprzy, gdy będzie taka potrzeba. ;) A więc… to co postanawiam w tym roku uczynić:

Założyć sklep internetowy

Ma on być zarówno formą artystyczno – kreatywnego wyżycia się, jak i pierwszym krokiem do niezależności finansowej. Im dłużej szukam pomysłu na siebie, tym częściej widzę siebie, jako swojego jedynego szefa.

wprowadzić zmiany na blogu

Wasza odpowiedź na WYZWANIE 4 SFERY utwierdziła mnie w przekonaniu, że lubicie przezwyciężać samych siebie i intensywnie pracować nad sobą. Dlatego 2015 rok będzie pełen sezonowych wyzwań. Kolejne ukaże się już w lutym, a pracować będziemy nad relacjami! Już się nie mogę doczekać. :)

Kolejnym blogowym postanowieniem jest zwiększenie mojej aktywności. Jeden merytoryczny wpis w tygodniu to mało, a tyle rzeczy do opowiedzenia czeka! Cotygodniowe LINKOWNIE staną się miesięcznymi zestawieniami połączonymi z podsumowaniem miesiąca.

Kolejna rzecz to nowa zakładka POBIERZ, w której pojawiać się będą kolejne produkty do ściągnięcia. Na razie do pobrania dostępny jest ŚLUBNY PLANER, ale w tym roku mam zamiar dorzucić do niego kilka innych organizacyjnych (i nie tylko) pomocy.

pokonywać lęki i częściej opuszczać strefę komfortu

W zeszłym roku robiłam to zdecydowanie za rzadko. (Nie)stety prawdą jest, że zaczynamy rosnąć dopiero po wyjściu ze swojej strefy bezpieczeństwa.

Wybrać temat i rozpocząć pracę nad magisterką

Na samą myśl o tym, co mnie czeka, robi mi się słabo. Nie dlatego, że wiąże się to z ogromnym wkładem pracy – chodzi mi o moje wieczne niezdecydowanie. Nie mam pojęcia, o czym chciałabym pisać, jaki temat zgłębić. Boję się, że wybiorę coś, co będzie dla mnie ciekawe na chwilę, a nie wyobrażam sobie sytuacji, w której męczę się przez tyle miesięcy z tematem. Może macie dla mnie jakieś propozycje? Czy coś z zakresu psychologii wydaje się Wam szczególnie ciekawe? Nie oczekuję, że wybierzecie za mnie, ale może ktoś z Was ograniczy mi pole do poszukiwań. :) Biorę pod uwagę psychologię kliniczną, rehabilitacji oraz rozwojową.

nabrać dystansu

Muszę w końcu przestać przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu oraz tym, co myślą o mnie inni, a najlepszym lekarstwem na tę przypadłość jest nabranie dystansu. Branie odpowiedzialności za słowa i działania innych ludzi także w tym roku odpada. Moje nowe życiowe motto brzmi: Co zrobisz? Nic nie zrobisz… ;)

SKUPIĆ SIĘ NA SOBIE

Nie mam zamiaru wypiąć się na cały świat, ale trochę więcej uwagi poświęcić sobie i własnym potrzebom. Mam wrażenie, że w poprzednim roku zaniedbałam się, zawsze było coś ważniejszego, z wielu rzeczy rezygnowałam – w sumie do dziś nie wiem czemu. Nadszedł czas, by skupić się na sobie, częściej słuchać swojej intuicji oraz nauczyć się przebywać tylko we własnym towarzystwie.

A Ty kiedy zrobiłeś ostatnio coś dla siebie?

 

PRZECZYTAJ TAKŻE

 • Trzymam kciuki za cele, i mam nadzieję, że uda Ci się zrealizować wszystko :)
  p.s pamiętaj, że nie zawsze warto trzymać się kurczowo planu i być trochę elastycznym. :)

  • Dzięki Paweł! Pewne sytuacje dość często wymagają ode mnie bycia elastyczną, tego się chyba nie da uniknąć ;)

 • Patty

  powodzenia w realizacji postanowień ;) czekam na kolejne świetne wyzwania :D

  • Patty pojawią się niebawem! Sama już się niecierpliwie :P

 • Najbardziej zaciekawił mnie plan założenia sklepu internetowego. Może byś cos więcej na ten temat napisała? Czemu się na to zdecydowałaś, co chcesz sprzedawać itp. Moim zdaniem, to bardzo ciekawy temat:).

  • Ania przymierzam się do tego ;) Muszę jeszcze określić kilka rzeczy, ale na pewno taki wpis się pojawi.

 • Iga, świetne plany! Trzymam kciuki za wszystko i dopinguję ;) A jako apostołka pozaetatowego życia w pełni popieram zamiary stania się szefem dla samej siebie :) W kwestii ostatniego pytania…. Odkąd szefuję samej sobie – dbam o siebie bardziej, niż kiedykolwiek – to dodatkowy plus posiadania firmy. A najbardziej pomaga w tym rozwój w aspekcie odnalezienia własnego potencjału. Polecam! Przetestowałam na własnej skórze ;) Wszystkiego dobrego!

 • Mam nadzieję, że uda Ci się zrealizować swoje postanowienia. Trzymam kciuki i już nie mogę się doczekać najbliższego wyzwania! :)

  • Dzięki! :) Ja też już się nie mogę doczekać! Chcę już luty ^^