Cechy idealnego mężczyzny

inna-lesyk-347672

Czego mężczyźni oczekują od kobiet, pisałam w tym artykule <klik>. Czas odwrócić sytuację i zastanowić się, czego kobiety chcą od mężczyzn. Panowie, przygotujcie się – nie będzie to dla was łatwa lektura.

CZEGO KOBIETY SZUKAJĄ W MĘŻCZYZNACH?

Słuchając wymagań niektórych kobiet względem swojego przyszłego partnera, w momencie żal mi potencjalnych kandydatów na to stanowisko. Przeglądając niektóre fora, przysłuchując się ludziom w kawiarniach (takie ze mnie gumowe ucho), rozmawiając ze znajomymi – ogólnie zbierając informacje ze wszystkich możliwych źródeł – udało mi się sporządzić listę cech, które miałyby cechować współczesnego mężczyznę idealnego, perfekcyjnego w każdym calu samca alfa, który cieszyłby zarówno kobiece oko, jak i duszę.

Drodzy mężczyźni, skupcie się i czytajcie uważnie, jakie cechy powinniście nabyć, by stać się wybrańcem. Mężczyzna idealny:

 • nie wychodzi z kumplami na piwo
 • kupuje swej kobiecie częste i drogie prezenty
 • nieprzeciętnie zarabia
 • ma ciało Ryana Goslinga i IQ Paula Allena
 • w wolnych chwilach pisze wiersze i piosenki dla swojej ukochanej, które później recytuje/odśpiewuje w towarzystwie znajomych
 • musi mieć jakąś pasję (przecież nie może być nudny), ale taką, która odpowiada gustowi jego partnerki
 • pracuje w firmie bez kobiet
 • gotuje jak Amaro i sprząta jak Rozenek
 • na wyjeździe dzwoni co chwilę, by się zameldować i powiedzieć, co robi
 • z przyjemnością daje swej kobiecie hasła dostępu do wszystkich swoich kont społecznościowych oraz skrzynki mailowej
 • uważa, że wszystkie kobiety świata, poza jego partnerką, są brzydkie i głupie
 • kocha spędzać czas z teściową
 • nigdy nie krytykuje swej partnerki, ani nie ma wobec niej wymagań
 • pragnie ślubu i piątki dzieci już po pierwszej randce
 • ma zawsze siłę i ochotę na seks
 • posiada kurs masażysty
 • robi dobre zdjęcia (swej kobiecie, które później może ona bez wstydu wrzucić na instagram)
 • okazując swą zazdrość, eliminuje rywali w stylu One-Punch Man’a
 • nie płacze jak baba
 • nie potrzebuje niczyjej pomocy, taki jest zaradny

No cóż, jaka księżniczka, taki książę. 

JAKIE SĄ PRAWDZIWE CECHY „MĘŻCZYZNY IDEALNEGO”?

Zacznijmy od tego, że tacy mężczyźni nie istnieją. Kobiety marzące o rycerzu na białym koniu, w głębi duszy są jeszcze małymi dziewczynkami żyjącymi w świecie fantazji, niedojrzałymi do bycia w związku z drugim człowiekiem. Nastawione na spełnianie swoich potrzeb, nieprzygotowane do roli partnera, tylko dziecka, nad którym należy sprawować opiekę.

Dlaczego o tym piszę? Może dlatego, że nie lubię (a wręcz uważam za krzywdzące) stawiania drugiej osobie nierealnych wymagań. Wpisywania w schematy, wkładania do szuflady z podpisem: prawdziwy mężczyzna. Etykietowanie rani, czyni człowieka uboższym, ogranicza. 

Stąd mój walentynkowy apel – zastanów się dwa razy, zanim zaczniesz wymagać czegoś od swojej drugiej połówki. Może warto zacząć wymagać od siebie?

W takim razie, czego ja szukam u mężczyzny, u boku którego chciałabym spędzić resztę życia? Co najbardziej cenię sobie u mojego M. to to, że:

SPEŁNIA SIĘ

Na wielu polach, zarażając mnie przy tym chęcią do działania. Niespełniony mężczyzna to nieszczęśliwy mężczyzna – cieszę się, że mój odnalazł w życiu swoje powołanie.

SZANUJE 

Mnie, moich bliskich, to, czym się zajmuje, moje decyzje, poglądy i wartości.

ROZUMIE

Bez słów. Czasem wystarczy spojrzenie i już wie, co w tej mojej małej głowie się zrodziło.

WYBACZA

Przez te cztery lata stworzyłam mu ku temu wiele okazji. Gdyby nie to, że byliśmy skłonni wybaczyć sobie kilka ogromnych wtop, pewnie dziś nie bylibyśmy razem.

WSPIERA

Nie ważne, czy chodzi o studia, pracę, czy wybór nowego koloru włosów. Wiem, że zawsze mogę się Go poradzić i przyjść nawet z najmniejszą pierdołą. Przy Nim stwierdzenie: będzie dobrze, to nie banał, tylko pewniak.

MOTYWUJE

Do wstania z łóżka nawet w tych najgorszych momentach, gdy wyglądając jak burito (zawinięta w kołdrę) wątpię w siebie i to, co robię. Potrafi wygłosić taką mowę motywacyjną, jakiej nie powstydziłby się sam Brian Tracy.

AKCEPTUJE

Wszystkie moje wady i słabości. Zbyt głośny śmiech (od którego setki kilometrów dalej zderzają się nietoperze), częsty lęk przed spróbowaniem czegoś nowego, kilogram tu i tam za dużo – przy czym twierdzi, że tu nie ma czego akceptować, bo wszystko jest w jak najlepszym porządku. Kochany, nie?

JEST

Zawsze, kiedy go potrzebuję, ale i kiedy zajmuję się swoimi sprawami.

I twierdzi, że kocha. Czyż nie jest idealny? ;)

Pytanie do czytelniczek- co was przyciąga w mężczyznach? Czego w nich szukacie, jakie ich cechy najbardziej cenicie?

Pytanie do panów – czego najczęściej wymagają od was wasze partnerki? 

PRZECZYTAJ TAKŻE

 • Zabawnym jest to, że zdarza się, że wymagania względem mężczyzn są zbliżone do tych z pierwszej części tekstu – mężczyzna idealny, ale to sytuacja podobna to mówienia o tym, że chciałoby się Porsche, ale nawet nie ma się prawa jazdy i pracy :)

  Czego wymagają partnerki? Akceptacji przede wszystkim, miło spędzanego czasu, poczucia bezpieczeństwa i moje ulubione – domyślania się ;)

  • Pisałam już w jednym z wcześniejszych tekstów, że domyślanie się to supermoc kobiet i żeby w związku z tym były wyrozumiałe. No bo wiesz – with great power comes great responsibility ;)

 • Diana .

  Musi być przede wszystkim szczery, prawdomówny, skory do rozmowy (szczególnie w czasie nieporozumień) i podzielający moje wartości a gdy potrzeba to czuły i wspierający! Nie ma prawdomówności – nie ma zaufania – nie ma więzi.
  Na mnie osobiście działa intelekt.

 • Mój facet czasami mówi jak psychoterapeuta :D Gdy mam jakiś problem (z nim), to prosi abym się postawiła w jego miejscu i wczuła się w tą rolę. Czasami zdarza mi się wymagać zbyt wiele, zupełnie bez sensu, bo mam jakieś wielkie wyobrażenia. Ale rzeczywiście – Abu dostawać, należy dawać, starać się każdego dnia i nie odpuszczać :) Zasada wzajemności działa w życiu na każdym polu :)

  • haha, mój też! :D Czasem śmieję się, że to on powinien zostać psychologiem. ;)

 • Druga część to najprawdziwsza prawda :D

 • Początek mnie rozbawił :-D
  Ja znalazłam swój ideał, który wcale nie jest idealny ;-) Cechy, które najbardziej u niego cenię to: dojrzałość, zaradność, odpowiedzialność i poczucie humoru :-) A poza tym słucha mnie, wspiera, przygotowuje niespodzianki :-)

 • Inteligencja + otwarty umysł + elastyczność + partnerskie podejście do związku.
  Niby tak niewiele, a 25 lat mi zajęło znalezienie egzemplarza, który łączy te cechy :D

 • Iwona Gurdek

  Z „listy cech mężczyzny idealnego, który nie ma realnej szansy bytu” mój spełnia jedną cechę: dobrze gotuje. Amaro to to nie jest, ale po 9 latach w gastronomii musiał się czegoś nauczyć. No więc gdy ma wolne dni, a ja wracam do pracy wiem, że czeka na mnie dobry obiad. A ja lubię jeść więc jestem szczęśliwa. I chociaż na okrągło mówię: zacznę ćwiczyć, schudnę, to on i tak uważa że wyglądam idealnie (sam jest chudy jak szczapa i twierdzi że dwa takie wieszaki wyglądałyby śmiesznie :D) i karmi mnie zdrowo-niezdrowym jedzeniem ;) a na walentynki dostałam pulę pieniężną do wykorzystania na książki. Akceptuje moje lenistwo i momenty nieogranięcia życiowego więc będę trzymać się go nogami i rękami.